таг: Макс

Верстапен, се соочува со казна од ФИА во пресрет на трката...

0
Актуелниот светски шампион во Формула 1, Макс Верстапен, се соочува со казна од ФИА во...

Скршениот трофеј на Ферстапен се изработуваше 6 месеци!

0
Пилотот на Ред бул, Макс Ферстапен во неделата стигна до седмата последователна победа во Формула...

Ферстапен, најбрз на вториот тренинг во Монако

0
Макс Ферстапен во “Ред Бул” го постави најдоброто време на вториот тренинг пред Монако ГП...

Макс Ферстапен, од 9 позиција до триумф во Мајами

0
Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен стигна до маестрална победа на Мајами ГП трката, иако стартуваше...

„Мерцедес“ поднесе жалба, има грешка на Верстапен на стартот на трката

0
Макс Bерстапен излезе како победник во трката за Големата награда на Австралија, која заврши хаотично...

Верстапен до пол позиција, пред возачите на “Мерцедес”

0
Макс Верстапен очекувано ја освои пол-позицијата во пресрет на трката за Големата Награда на Австралија. Квалификациите, покрај актуелниот шампион ги обележаа возачите на...

“Mедиумите ме претставија толку лошо, а ја немаа вистинската слика на...

0
Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен влезе во остар напад на медиумите кои предизвикале тој да добива илјадници...

Ф1 – Отфрлени жалбите на „Мерцедес“, Ферстапен шампион за 2021 година

0
Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен и официјално е светски шампион во Формула 1 за 2021. Холанѓанецот успеа...

Од борба за живот до злато: Пред три години го победи...

0
Канадскиот сноубордер Макс Парот го освои првиот златен медал за Канада на Зимските олимписки игри во Пекинг со победа во дисциплината слоупстајл. Парот...

Верстапен прогласен за спортист на годината во Холандија

0
Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, е прогласен за спортист на годината во Холандија, објави ТВ каналот „NOS“. Во гласањето, 24-годишниот возач...