fbpx

таг: Македонската

Женската репрезентација до 19 години со триумф против Кипар го заврши...

0
Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години со триумф против Кипар од 4:2 го заврши квалификацискиот турнир во Белорусија за пласман во А...

Репрезентативецот Мирковски ги смени клупските бои во Италија

0
Стандардниот член на македонската младинска кошаркарска репрезентација Богдан Мирковски останува во Италија, но кариерата ќе ја продолжи во нов клуб. Мирковски, кој...

Ристовска го има најдобриот гол во четвртото коло во ЛШ (ВИДЕО)

0
Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовска го постигна најдобриот гол во рамки на четвртото коло од Лигата на шампиони (ЛШ), и тоа во триумфот...

Лазаров го објави списокот со ракометари за мечевите со Египет (ФОТО)

0
Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација, Кире Лазаров го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за двомечот со Египет. Македонија...

Баделки дојдоа до првиот триумф во регионалната ВАБА лига

0
Кошаркарките на Бадел испишаа историја за македонската женска кошарка во регионалната ВАБА лига, откако вечерва успеаја да стигнат до прва победа во ова...

У21: Прва победа на македонските фудбалери во евроквалификациите

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ги задржа шансите за пласман на ЕУРО2023, откако попладнево триумфираше над Ерменија во Ереван со 2:1 (1:0)...

Германците пресилни: Убедлив пораз на македонската фудбалска репрезентација

0
Прв пораз за македонската фудбалска репрезентација на домашен терен во квалификациите за Светското првенство 2022. Вечерва во Скопје „црвено-жолтите“ беа целосно надиграни од...

ФОТО галерија: Македонија подготвена за дуелот против Германија

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва на Националната арена Тодор Проески го одржа последниот тренинг пред дуелот со Германија во рамки на квалификациите за пласман...

Ристовски: Зошто да не се повтори таков резултат како во Дуизбург?

0
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски е оптимистички расположен пред утрешниот меч против Германија. „Зошто да не се повтори таков...

Македонските фудбалери со убедлив триумф се враќаат од Лихтенштајн

0
Македонската фудбалска репрезентација ја прекина серијата од три последователни нерешени натпревари во квалификациите за пласман на Светското првенство идната година во Катар и...