таг: мажите

Не само што е безбедна, „вијаграта“ е и полезна

0
Мажите кои земаат „Вијагра“ против еректилна дисфункција, се чини, имаат помала опасност од рана смрт, покажува ново истражување. Финансирано од фармацевтската компанија...

Магнезиумска диета – за оние кои сакаат да живеат подолго

0
За мажите критичните години се четириесеттите. Токму во овој период настанува голема смртност, а причината е мозочен и срцев удар. Излегува дека телото...

МАГНЕЗИУМСКА ДИЕТА: За оние кои сакаат да живеат долго! (МЕНИ)

0
За мажите критичните години се четириесеттите. Токму во овој период настанува голема смртност, а причината е мозочен и срцев удар. Излегува дека телото...

Нешта на кои момчињата не можат да им одолеат

0
Иако мажите не се доволно добри во уметноста на изразување, тие сепак одлично запазуваат. Во прилог во ги претставуваме малите...

Мажите полесно го шират ковидот од жените бидејќи зборуваат погласно, покажува...

0
Мажите и луѓето кои зборуваат погласно го шират Ковид-19 полесно од жените и луѓето кои зборуваат тивко, покажа студијата спроведена од истражувачи од...

Шест знаци кои докажуваат дека ве сака безусловно: Љубовта ја покажува...

0
Вообичаено е мислењето дека мажите навистина ги изразуваат емоциите во многу ретки моменти и покажуваат колку всушност ја сакаат својата партнерка. Ним...

Знаци кои откриваат дека си имате работа со вечен заводник

0
Мажите заводници се вешти играчи кои научиле како да прават секоја жена со нив да се чувствува посебно. Но, првиот знак кој алармира...

4 работи кои повеќето мажи никогаш нема да и ги признаат...

0
Мажите сметаат дека некои работи е подобро да се премолчат Велат дека секоја жена има тајна која ја чува само за себе....

Мислите дека е комплимент, а тоа е навреда – не им...

0
Постојат некои комплименти кои мажите обично го изговараат набрзина, а жените неретко дури по неколку часа сфаќаат дека всушност добиле нешто што повеќе...

За што најчесто лажат мажите и жените при запознавање на интернет?

0
Мажите се многу полоши од жените кога станува збор за лажно претставување во виртуелниот свет. Околу 40% од мажите лажат дека заработуваат...