таг: Мадона

(Видео) Мадона доживеа пех на концерт, падна од столче!

0
Познатата пејачка Мадона минатиот викенд доживеа пех на концертот Climate Pledge во Сиетл,...

Мадона на турнеја по опасна болест

0
реклама Мадона ја започна својата турнеја „Celebration“ во Лондон во саботата, настап кој докажа дека...

Почина постариот брат на Мадона, Ентони Циконе

0
Најстариот брат на музичарката Мадона, Ентони Чиконе, почина на 66-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди Џо Хенри, сопругот на сестрата на...

Мадона има иста тетоважа како и нејзиниот син

0
 Мадона си додаде нови тетоважи и се пофали со тоа на својот интернет-простор. Од фотографиите се гледа дека таа и нејзиниот 16-годишен син...

ВИДЕО | Мадона го сними својот син како носи фустан: Самодовербата...

0
Светската дива, Мадона, на својот инстаграм – профил објави видео на кое се гледа како нејзиниот син Дејвид Банда шета низ куќата...

Мадона ја купи вилата на Д Викенд за речиси 20 милиони...

0
Поп иконата Мадона ја купи луксузната вила во Калифорнија од својот колега Д Викенд, јавија американските медиуми. Д Викенд...

ВИДЕО | Мадона: „23 години од песната Frozen“

0
Кралицата на поп – музиката, Мадона, ја прослави 23 годишнината од нејзиниот хит сингл „Frozen“ од 1998 година, со објавување на нова...

Мадона го прослави Денот на вљубените со своето момче

0
Кралицата на поп-музиката, Мадона, вчера го прослави Денот на вљубените со Ахламалик Вилијамс, нејзиното 36 годишно момче. Иако изминатите месеци...

ФОТО+ВИДЕО | Мадона сподели импресии од нејзиното патување во Африка

0
На крајот на декември, Мадона со нејзиното момче и децата „побегнаа“ во Малави, Африка, а по пат „застанаа“ и во Египет. Со...

ВИДЕО | Грижлива мајка: Мадона со своите четири посвоени деца го...

0
Кралицата на поп музиката, Мадона (62) на социјалната мрежа Инстаграм објави видеа во кои се пофали дека за време на празниците отпатувала...