fbpx

таг: Лос

Продуцентот Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и напад

0
Поротата во Лос Анџелес го прогласи Харви Вајнстин, поранешен холивудски филмски магнат, за виновен за силување на неидентификувана жена. ...

Ентони Дејвис ќе паузира најмалку еден месец

0
Американскиот кошаркар и центар на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис, поради повреда на стапалото ќе паузира најмалку...

Победа против Денвер, но го изгубија Ентони Дејвис

0
Лос Анџелес Лејкерс го добија дуелот против Денвер Нагетс со 126:108, но го загубија Ентони Дејвис кој...

Трета во низа за Лејкерс, победа во последната секунда за Денвер

0
Трета победа во низа за тимот на Лос Анџелес Лејкерс, кој се чини ја отстрани кризата, совладувајќи го Сан Антонио со 123-92. Уште...

„Оскаровските“ филмови од 21. век

0
 Во Лос Анџелес, САД, в недела вечер ќе се одржи 94-то доделување на престижните „Оскари“. По тој повод, да ги споменеме добитниците на...

НБА, Лос Анџелес Лејкерс забележа победа над Далас

0
Лос Анџелес Лејкерс по продолженијата забележа победа над Далас со 107-104. Вистинско лудило имаше во последните секунди...

ВИДЕО: Клиперс го направи најголемиот пресврт во НБА од 2009 година

0
Екипата на Лос Анџелес клиперс го направи најголемиот резултатски пресврт во НБА во последните 12 години. Клиперс ноќеска го победија Вашингтон со 116:115,...

Две години од трагедијата во која загина Коби Брајант

0
Пред две години, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други лица...

(ВИДЕО) Хаос во Лос Анџелес: Шварценегер помина на црвено и предизвика...

0
Актерот и политичар Арнолд Шварценегер доживеа сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, потврди неговиот портпарол. Локалната полиција соопшти дека четири возила...

Новинарка имаше тежок пад по интервјуто со кошаркар (ВИДЕО)

0
Лос Анџелес Клиперс пред два дена ја совлада Атланта Хокс со 106-93 во меч во кој играч на натпреварот беше Амир Кофи со...