таг: Локално

Грчките земјоделци вечерва повторно ќе го блокираат граничниот премин Евзони

0
Меѓу 19:30 и 20 часот по локално, односно 18:30 и 19...

Бајден ќе ѝ се обрати на нацијата за конфликтот меѓу Израел...

0
Американскиот претседател Џо Бајден вечер во 20 часот по локално време во Вашингтон...

Радев в понеделник ќе го врачи првиот мандат на ГЕРБ-СДС

0
Претседателот на Бугарија, Румен Радев в понеделник во 10 часот по локално време ќе и...

Експлозија во Истанбул, наредена итна евакуација на граѓаните

0
Најмалку три згради се евакуирани откако околу 8:30 часот по локално време избувнала експлозија во...

Маслото од оригано е лековито и ќе ви помогне за многу...

0
Може да се употребува локално за лекување на габички, а е и вистински спас за женските проблеми, бидејќи ги олеснува симптомите на менопауза...

(ВИДЕО) Се урна висококатница во Мајами, спасувачка акција во тек

0
Во Мајами Бич во текот на ноќта по локално време делумно се урна зграда од 12 ката....

Какви реакции имале нашите здравствени работници по вакцинирањето

0
Локално црвенило, мал оток околу местото каде е извршено боцкањето и мала болка, се регистрирани кај неколку од здравствените работници кои примија вакцина...