таг: лица

Две лица уапсени во Германија под сомнение дека планирале саботажи, вклучително...

0
Две лица со двојно германско и руско државјанство се уапсени во Германија под сомнение дека планирале саботажи, вклучително и против воени објекти на...

Нов напад во Сиднеј: Свештеник избоден со нож во текот на...

0
Најмалку четири лица се повредени во напад со нож во црква во западниот дел на Сиднеј. Нападот се случил во црквата „Христос...

Напаѓачот со нож во Сиднеј имал проблеми со менталното здравје, идеологијата...

0
Човекот кoj избоде шест лица во Сиднеј во минатото имал проблеми со менталното здравје и нема индикации дека идеологијата била мотив за нападот...

Експлозија во хидроцентрала во Италија, 10 лица повредени и шестмина исчезнати

0
Шест лица се сметаат за исчезнати, а 10 се повредени, од кои четворица потешко во експлозија во хидроцентрала во Италија. Повредените се здобиле...

Осум години по аферата Панамски документи, почнува судењето

0
Судењето на дваесет и седум лица под обвинение за перење пари поврзани со скандалот за даночно затајување „Панамски документи“, кој откри колку од...

Вучиќ: 2.200 лица се пријавиле за работа во Србија преку Отворен...

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека 2.200 лица се пријавиле во последниот...

Во руски напад на Запорижја загинати три лица, 13 се повредени...

0
Во Запорижја три лица загинаа, а 13 други се повредени, меѓу кои и едно дете, како резултат на удар на руските војници, објави...

ЕУ ја прошири листата на санкционирани поради врски со ИД и...

0
Советот на ЕУ денеска одлучи да додаде уште две лица на листа на поединци, групи, компании и субјекти кои се предмет рестриктивни мерки...

Официјални лица во Газа: Израелската армија пука во луѓе кои чекаат...

0
Најмалку 19 лица загинаа, а 23 се повредени кога израелската армија отвори оган врз жители на Газа кои чекаа испорака на хуманитарна помош...

Во терористичкиот напад во концертна сала во Москва загинаа 40 лица,...

0
Во терористичкиот напад во Крокус загинаа 40 лица, повеќе од 100 се повредени, потврди Андреј Воробјов, гувернерот на московскиот регион и изрази сочувство...