таг: Либан

Најмалку 10 ракети се истрелани од Либан кон северен Израел, соопшти...

0
Најмалку 10 ракети се истрелани денеска од Либан кон северен Израел, соопшти израелската армија. Девет ракети биле пресретнати од системот за противвоздушна...

Мировните сили на ОН во Либан ги повикаа Израел и Хезболах...

0
Привремените мировни сили на Обединетите нации во Либан (УНИФИЛ) денеска ги повикаа Израел и либанската група Хезболах да ги запрат непријателствата за да...

Ескалира војната меѓу Хезболах и Израел

0
Насилството на границата меѓу Либан и Израел ескалира денеска, откако Хезболах испрати беспилотни летала со експлозиви и лансираше моќни ракети кон израелските позиции,...

Либан повторно „заклучен” наредните 25 дена

0
Во Либан денеска е воведена 25-дневна блокада низ целата земја за да се ограничи ширењето на коронавирусот. ...

Изгоре сириски бегалски камп во Либан

0
Во бегалски камп во Либан, каде се сместени бегалци од Сирија изби пожар, при што полесно се повредени четири лица, а...