таг: Крис

Кошаркарот на Анадолу Ефес, Крис Синглтон, доживеал срцев удар

0
Кошаркарот на Анадолу Ефес, Крис Синглтон, доживеал срцев удар. Тој е префрлен во болница каде...

Крис Рок за прв пат проговори по шамарот на Оскарите

0
Американскиот комичар Крис Рок синоќа за првпат проговори по инцидентот во неделата на доделувањето на Оскарите, кога за време на директниот пренос на...

Вил Смит ја напушта академијата на филмски уметности – Крис Рок...

0
Комичарот Крис Рок досега не се огласил за инцидентот на 94-тото доделување на Оскарите, па кралицата на ток шоуто Опра Винфри и нејзината...

ФОТО: Манекенката која се омажи сама за себе пред 90 дена...

0
Манекенката Крис Галера која пред само 90 дена одлучи да се омажи сама за себе, сега става точка на тој брак бидејќи го...

Крис Пол запиша историја, тој е првиот кошаркар во НБА кој...

0
Кошаркарот на Феникс санс, Крис Пол е единствениот кошаркар во историјата на НБА кој постигнал 20.000 поени и 10.000 асистенции во кариерата. ...

ФОТО | Фризер ја посрамоти Ким Кардашијан, но таа му возврати:...

0
Фризерот Крис Аплтон ја изненади јавноста, но и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, фотографирајќи ја во незгоден момент. „Те сакам...

Крис Џенер по стапките на нејзините ќерки: Основа свој бренд за...

0
Крис Џенер поднела документи за регистрирање на неколку различни брендови за убавина и нега на кожата како „Kris Jenner Beauty“, „Kris Jenner...