fbpx

таг: Кристијано

Роналдо: Не постојат совршени сценарија

0
Кристијано Роналдо во интервју за „ЕСПН Бразил“ признава дека целта да настапи на уште едно Светско првенство, тоа во Катар на крајот на...

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да...

0
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се осврна на работата на тренерот Ралф Рангник. – Тој пристигна пред пет недели и многу...

МЕГА АФЕРА: Роналдо вмешан во малверзации, Јувентус го тресе инспекција

0
Асот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо би можел да се најде во голем проблем. Имено, финансиска полиција и инспекција со денови се...

Роналдо демантира ривалство со Меси во освојувањето награди

0
Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо се осврна на коментарот на Паскал Фере, главниот уредник на списанието „Франс фудбал“, кое ја доделува „Златната топка“...

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол...

0
Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го постигна победничкиот гол на гостувањето кај Виљареал во Лигата на шампионите (2:0), ги сподели своите...

Роналдо незадоволен во Јунајтед- еве што би можело да се случи

0
Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо би можел да го напушти Манчестер јунајтед доколку „Црвените ѓаволи“ не обезбедат место во Лигата на шампиони, објавија...

Ериксен во јануари се враќа во тимот каде што играше пред...

0
Интер пред неколку дена објави дека Кристијано Ериксен нема да добие дозвола за настап сезонава во италијанската Серија А, откако минатото лето доживеа...

РОНАЛДО И ГЕОРГИНА ЧЕКААТ БЛИЗНАЦИ – фудбалерот објави фотографија во постела...

0
Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина наскоро повторно ќе станат родители. Роналдо денеска на својот Инстаграм профил објави...

Роналдо не сака Конте да му биде тренер поради бизарна причина?

0
Кристијано Роналдо е главна ѕвезда на „Олд Трафорд“ и очигледно неговиот збор го почитува цело раководство на Манчестер јунајтед. Тој во моментов не...

Роналдо: Мојата улога во тимот е да постигнувам голови и да...

0
Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо зборуваше за неговата улога во тимот. – Секој треба да ја знае својата улога. Ја знам...