таг: крај

Австралискиот премиер повика да престане кривичното гонење на Асанж

0
Австралискиот премиер Ентони Албанезе денеска повика да се стави крај на затворањето и гонењето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, откако му беше...

Кардинал Паролин: Русија е агресор, војната во Украина не е резултат...

0
Првиот услов за какви било разговори за ставање крај на војната во Украина е Русија да ја прекине својата агресија, изјави денеска државниот...

Муарем во пензија, но останува дел од Гостивар

0
Македонскиот фудбалер Муарем Муарем реши да ѝ стави крај на фудбалската кариера како член на...

ВИДЕО / Мал инцидент на крајот на финалето на Купот во...

0
На крај од натпреварот дојде мал инцидент кога на излегување кон соблекувалните, на тренерот на...

ДОАЃААТ ПРОМЕНИ КОИ ЌЕ ВЛИЈААТ ЦЕЛА ГОДИНА: Турбулентен викенд за овие...

0
реклама Крај на неделата е, а на врата чука долгоочекуваниот викенд. Доколку сте родени...

Три хороскопски знаци на кои може да им се случат убави...

0
реклама КРАЈ е на неделата, се ближи викендот, а астрологијата предвидува дека постои можност...

По три години, Хонгконг ја укина обврската за носење маски: Се...

0
Хонгконг ќе стави крај на барањето за носење маски во борбата против коронавирусот,...

Aко се е изедначено, за „Златната копачка“ одлучува и минутажата

0
Светското Првенство во Катар дојде до самиот крај, до распределбата на медали и последните два натпревари. Во...

Ердоган: Турција прави сè да стави крај на судирите во Украина...

0
Турција ги вложува сите напори да стави крај на судирите во Украина, како и да спречи криза со храна, изјави денеска...

Чакир става крај на судиската кариера

0
Легендарниот фудбалски судија Џунејт Чакир планира да стави крај на кариерата. Ова го соопшти претседателот на Турската...