таг: крајот

Курти: Секој договор што ќе се потпише со Србија ќе биде...

0
Косовскиот премиер, Албин Курти во своето обраќање на крајот на годината изрази уверување дека „секој договор што ќе биде потпишан (во...

Десет клучни моменти за Европа во 2023 година: Војни, пожари, амнестии,...

0
Како што се приближува кон крајот на годината, „Еуроњус“ издвојува  десет клучни моменти што ја обликуваа Европа во 2023 година. 1....

Крајот на октомври, почетокот на ноември е најдобро време за вакцина...

0
Ова е најдобриот период, крајот на октомври – почетокот на ноември за почеток на вакцинација против сезонски грип. Во зимскиот период се очекува...

Два хороскопски знаци ќе ја најдат својата животна среќа до крајот...

0
Астролозите порачаа дека крајот на 2023 година ќе биде навистина радосен период за претставниците на...

Алиоски до крајот на сезоната во Галатасарај, a потоа…

0
Езџјан Алиоски до крајот на сезоната ќе настапува во Галатасарај, а потоа треба да се...

Лоренс Бан: Механизам за проширување на ЕУ до крајот на 2023...

0
Земјите-членки на ЕУ имаат рок до крајот на 2023 година да го дефинираат...

ВИДЕО: Откриена нова мистериозна статуа на Велигденскиот остров, потопена 200 години

0
реклама На крајот на февруари, НАУЧНИЦИТЕ пронајдоа уште една мистериозна статуа во креветот на исушената...

За овие три знаци крајот на февруари носи предизвици и турбуленции

0
Крајот на февруари 2023 година носи многу проблеми за тројцата членови на Зодијакот. Сите три знаци ќе бидат придружени со замор и напнатост...

Француска екипа влегува во трка за потписот на Енис Барди

0
Енис Барди до крајот на преодниот рок ќе го напушти Трабзонспор, прашање е само каде ќе ја...

Mеси “МВП”, Мартинез најдобар голман, а Фернандез најдобар млад играч!

0
ФИФА ги прогласи најдобрите по крајот на Светското првенство во Катар, а меѓу нив доминираа играчи од...