таг: која

Холандија последна од земјите во ЕУ започнува со вакцинацијата против ковид-19

0
Холандија е земјата која последна во ЕУ со почеток од среда ќе го започне процесот на вакцинација на населението, соопшти тамошната Влада. ...

„Единствено лице кое ја дефинираше годината во целост“: Палома Елсезер, корпулентната...

0
Во турбулентната година која замина, познатата модна страница models.com ги објави резултатите од својата традиционална анкета според која титулата најдобра манекенка на...

Јелена Карлеуша: „Сите велат дека сум „пластична“, а имав само операција...

0
Српската пејачка Јелена Карлеуша (42) која е член на жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ беше тема на разговор...

Од семејна традиција до успешен бизнис со јајца кој се продаваат...

0
Семејна традиција, стара 60 години, која се пренесувала од колена на колено и во 1993 година прераснува во голема модерна...

Јаболков оцет – ги намалува проблемите со кожата и ги уништува...

0
Јаболковиот оцет е популарна состојка која речиси сите ја имаме во својот дом. Луѓето ја користат со векови во кујната, но и алтернативната...

Што очекува Драган Спасов-Дац од новата 2021 година, а по што...

0
Очекувањата од новата година која е пред прагот ни ги разгорува желбите за подобро утре. Веруваме дека новата година ќе биде поубава...

Овие се најризичните земји за патување во 2021-ва година

0
Компанијата Интернационал СОС, која се занимава со здравствени и безбедносни услуги, го објави годишниот список на најризични дестинации за патувања за 2021 година....

ФОТО: Како би изгледала табелата во шпанската „Ла Лига“ доколку нема...

0
Моментно со видео технологијата која ја користи во текот на натпреварите, сезонава во генералниот пласман води Атлетико Мадрид со 32 бодови, колку...

ЦРН РЕКОРД ВО САД: За првпат во историјата над три милиони...

0
Годината која веќе речиси е зад нас е убедливо најсмртоносна година во досегашната историјата на САД, каде што по првпат има повеќе...

Млада инфлуенсерка починала во сон: На пријателката претходно ѝ признала дека...

0
Инфлуенсерка Јоси Марија, која се прослави со нејзината борба против анорексијата починала на 24-годишна возраст. Јоси со години се борела со анорексија, а...