таг: Косовскиот

Шкелќим Деволи, со поранешниот претседател Доналд Трамп, разговараа за зголемување на...

0
Косовскиот бизнисмен Шкелќим Деволи се сретна со поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида. ...

Државните раководители на Косово се поклонија во Меморијалниот комплекс „Адем Јашари“

0
Косовскиот државен врв се поклони пред Меморијалниот комплекс „Адем Јашари“ во Преказ кај Скендерај, на вториот ден од манифестацијата Епопеја на...

Албин Курти откри дали наскоро ќе има средба со Вучиќ

0
Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека нема конкретен датум за средба со претседателот на Србија,...

Еве што изјавил возачот на автобусот на смртта во Хрватска

0
Приведен е возачот на косовскиот автобус во кој утрово на автопатот кај Славонски Брод загинаа 10 патници, косовски државјани. Автобусот со 67 патници...

Наркобосот Кељменди пуштен на слобода после апсењето во Лозница

0
Косовскиот Албанец Насер Кељменди, кој се поврзува со трговија на наркотици, бил пуштен после приведувањето во полициската станица во Лозница, пренесуваат тамошните медиуми....

Обвинителот на Специјалниот суд во Хаг го повика амбасадорот на Косово...

0
Косовскиот амбасадор во Скопје Ѓерѓ Дедај беше контактиран од обвинител на Специјалниот суд во Хаг. Дедај самиот ја објави веста преку социјалните мрежи....

Хоти: Косово ќе набави два милиони вакцини, првите пристигнуваат во феврури

0
Косовскиот премиер Авдулах Хоти вели дека Косово досега постигнало договори за набавка на речиси два милиони вакцини против Ковид-19 и дека првите количини...

Хоти: Не знам дали ќе бидам кандидат за премиер

0
Косовскиот премиер Авдулах Хоти денеска изјави дека сè уште не знае дали ќе биде кандидат за премиер на претстојните предвремени...