таг: конкуренција

Ред Бул: Трети февруари треба да биде нашето најголемо претставување досега

0
Актуелниот шампион во Формула 1, во конкуренција на конструктори “Ред Бул” објави дека ќе го претстави својот...

Репрезентацијата на Македонија во ракомет, дел од турнир во јануари во...

0
Репрезентацијата на Македонија во ракомет во машка конкуренција, ќе биде дел од пријателскиот турнир во јануари во...

Booking под истрага во Шпанија, осомничена за кршење на законот

0
Шпанскиот регулатор за конкуренција започна истрага за тоа дали дигиталната платформа Booking.com се обидува да ја потисне конкуренцијата од онлајн туристичките агенции при...

Македонија со реми оди во четвртфиналето

0
Репрезентативката на Македонија во ракомет, во женска конкуренција, вечерва од 20.30 часот ќе го одигра најважниот натпревар...

Ставре Јада на 86 место од 88 натпреварувачи во квалификациите на...

0
Македонскиот репрезентативец, Ставре Јада во конкуренција на 90 натпреварувачи од кои 88 настапија во квалификациите во Крос-кантри спринтот на 1,5 километри го освои...

Женскиот слалом поради коронавирусот преместен во Шладминг

0
Слаломот од Светскиот куп во алпско скијање во женска конкуренција закажан за 11 јануари нема да се одржи во австрискиот зимски центар Флахау...

Брињоне најдобра во Сент Мориц

0
На Супер-велеслаломот во женска конкуренција во СК во Сент -Мориц , најбрза на трката беше Федерика Брињоне од Италија, додека на второто место...

Оваа билка нема конкуренција, го чува здравјето на сите клетки во...

0
Ѓумбирот е намирница без конкуренција по прашањето здравје, а еве кои придобивки ги има за нашиот организам: Ѓумбирот го најде своето место...

Google и Apple се казнети во Италија поради податоците што ги...

0
Италијанскиот регулатор за конкуренција им изрече казни од 10 милиони евра на Google и Apple за „агресивни практики“ поврзани со комерцијална употреба на...

Google и Apple се казнети во Италија поради податоците што ги...

0
Италијанскиот регулатор за конкуренција им изрече казни од 10 милиони евра на Google и Apple за „агресивни практики“ поврзани со комерцијална употреба на...