таг: конкуренција

Прво и второ место на Глобалната спортска роботска олимпијада во Грција...

0
Во конкуренција на 1450 тимови, од 36 земји, тимовите на СТЕМ Академија, Скопје Space Walkers и Space Walkers Jr. се апсолутни победници, освојувајќи...

Шест пливачки и девет пливачи пријавени за утрешниот 36. Охридски пливачки...

0
Шест натпреварувачки во женска и девет во машка конкуренција утре ќе го пливаат 36. Охридски...

Ѓорчепетровки носителки, Куманово и Чаир на другата страна на ждрепката

0
Европскиот Куп на ЕХФ во женска конкуренција одново нуди шанза за евро-натпревари за македонските екипи....

Ред Бул: Трети февруари треба да биде нашето најголемо претставување досега

0
Актуелниот шампион во Формула 1, во конкуренција на конструктори “Ред Бул” објави дека ќе го претстави својот...

Репрезентацијата на Македонија во ракомет, дел од турнир во јануари во...

0
Репрезентацијата на Македонија во ракомет во машка конкуренција, ќе биде дел од пријателскиот турнир во јануари во...

Booking под истрага во Шпанија, осомничена за кршење на законот

0
Шпанскиот регулатор за конкуренција започна истрага за тоа дали дигиталната платформа Booking.com се обидува да ја потисне конкуренцијата од онлајн туристичките агенции при...

Македонија со реми оди во четвртфиналето

0
Репрезентативката на Македонија во ракомет, во женска конкуренција, вечерва од 20.30 часот ќе го одигра најважниот натпревар...

Ставре Јада на 86 место од 88 натпреварувачи во квалификациите на...

0
Македонскиот репрезентативец, Ставре Јада во конкуренција на 90 натпреварувачи од кои 88 настапија во квалификациите во Крос-кантри спринтот на 1,5 километри го освои...

Женскиот слалом поради коронавирусот преместен во Шладминг

0
Слаломот од Светскиот куп во алпско скијање во женска конкуренција закажан за 11 јануари нема да се одржи во австрискиот зимски центар Флахау...

Брињоне најдобра во Сент Мориц

0
На Супер-велеслаломот во женска конкуренција во СК во Сент -Мориц , најбрза на трката беше Федерика Брињоне од Италија, додека на второто место...