fbpx

таг: конечно

Граѓаните не очекуваат меѓувладина конференција во брзо време

0
Повеќето граѓани не очекуваат дека земјава конечно ќе ги започне преговорите за членство во Европската унија, ниту по засилената дипломатска активност...

Google Maps се подобрува – нови опции за корисниците на Ајфон

0
Ништо не е конечно на Google Maps и без разлика колку нови функции или подобрувања доаѓаат во апликацијата, секогаш пристигнуваат нови. На пат...

Касилас ја замени Карбонеро со шпанска инфлуесерка

0
Медиумите во Шпанија известуваат дека Икер Касилјас конечно се откажа од бракот со Сара Карбонеро. Поранешниот голман...

Објаснета мистичната сина светлина од пред три години на небото

0
Научниците велат дека конечно пронашле објаснување за мистичната сина светлина што дошла од длабоката вселена пред три години. Астрономите беа воодушевени во...

Бублик го совлада Зверев и стигна до прва АТП титула

0
По четири порази во финалињата, Александар Бублик конечно стигна до првата титула во својата професионална кариера, и тоа против еден од најдобрите тенисери...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно доби и позитивна вест, откако француските власти ги променија правилата за влез во земјата, овозможувајќи му на светскиот...

Победа на ФМП Академија против Левски во БИБЛ

0
Македонскиот кошаркарски претставник во БИБЛ, Академија ФМП, конечно го скрши мразот и ја забележа првата победа во оваа натпреварување Во Универзитетската сала...

Мега проект среде пустина – Економска револуција во Намибија

0
„Сега конечно сме на мапата“, вели Филип Балхоа од Лудериц, град во јужна Намибија каде суровата пустина се среќава со бледиот...

Не играше речиси шест месеци, а потоа покажа зошто е еден...

0
Серхио Рамос вчера конечно дебитираше во дресот на ПСЖ. Рамос пристигна во францускиот клуб пред почетокот на оваа сезона како слободен играч...

Дневен хороскоп за 28 ноември: Интересно познанство со личност која ќе...

0
ОВЕН Работа: Конечно заврши вашиот период на стагнација. Подготвени сте да се посветите на посакуваните деловни промени. Љубов: Саканата личност...