fbpx

таг: компликации

Албанија: Петгодишно дете почина од ковид-19

0
Петгодишно дете почина како последица од компликации со ковид-19 во болница во Тирана. ...

Од 8 до 14 октомври починале 105 пациенти, 26 од нив...

0
Вкупно 105 пациенти починале од компликации од ковид-19 во период од осми до 14 октомври годинава. Од нив над 75 отсто биле невакцинирани....

Четворица починаа, 219 нови случаи на ковид-19 од кои по 65...

0
Починаа четворица пациенти од компликации од ковид-19, а Министерството за здравство информира дека по последните 24 часа се регистрирани нови 219 случаи. Од...

15 новозаразени со ковид-19 од 2.550 тестирања, нема починати

0
Нема починати пациенти од компликации од ковид-19 во изминатото деноноќие, а Министерството за здравство информира согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека...

Седум лица починаа, двајца дома, петмина во болница, нови 16 случаи...

0
Седум лица починаа од компликации од ковид-19 соопшти Министерството за здравство. Двајца починале дома, а останатите петмина бо болница. Пријавени се вкупно 7...