таг: Кога

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер...

0
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и...

Турска воена вежба во близина на границата со Грција

0
Во време кога тензиите меѓу Турција и Грција се намалија бидејќи страните се пред договор за продолжување...

ФОТО: Игор Џамбазов по 46 години повторно се сретна со Дорчо...

0
Кога телевизиска серија „Волшебното самарче” се емитувала на малите екрани сите нејзини верни гледачи денешниот познат актер и шоумен Игор Џамбазов го...

Добитна комбинација: Кои се најдобрите љубовни парови според хороскопот?

0
Кога овие знаци ќе се спојат, има искри на сите страни. Рак и ЈарецВрската меѓу чувствителните Ракови и доминантните Јарци...

Суарез и натаму блеска, дали Барса ја прави истата грешка!?

0
Кога во септември Уругваецот Луис Суарез (34) се обидуваше да се избори за заминување од Барселона, имаше гласови од „Камп Ноу“ дека...

До убава и негувана кожа со мудроста од времето на династијата...

0
„Кога лицето ќе стане грубо и испукано за време на зимата, потопи три јајца во алкохол, цврсто затвори ги во сад еден...

Колку е ефикасна само една доза од вакцината и зошто е...

0
Кога 85-годишниот Колин Хорсмен на крајот на декември минатата година бил хоспитализиран, тогаш постоел сомнеж дека станува збор за воспаление на бубрегот. Меѓутоа,...

Најпосветените партнери – Хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на...

0
Кога станува збор за љубовните врски, нема попосветени партнери од овие четири хороскопски знаци. Тие секогаш ќе ве ставаат на прво место,...

(ВИДЕО) Тројца американски војници загинаа при пад на хеликоптер

0
Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна на рутински лет западно од Њујорк,...

ВИДЕО: Сите зборуваат за сцените со секс на оскаровката Кејт Винслент...

0
Од кога се појави трејлерот за филмот „ Ammonite“, целиот свет не престанува да зборува за секс сцените на оскаровката Кејт Винсент...