таг: ковидсертификати

Во Франција откриени 110.000 лажни ковид-сертификати

0
Во Франција циркулираат 110.000 лажни ковид-сертификати, објави „Франс прес“, повикувајќи се на извори блиски до министерот за внатрешни работи, Жералд Дарманин....