таг: клуб

Ал-Хилал откако не успеа со Мбапе, сега го сака Антоан Гризман

0
Саудискиот клуб Ал-Хилал не застанува во намерата да обезбеди нова суперѕвезда во нападот. Откако Килијан...

Македонија ЃП со убедлив пораз се збогува од Европа!

0
Oсвојувачот на националниот куп, Македонија Ѓорче Петров е првиот македонски клуб кој ја заврши летната...

Симеоне ќе биде тренер на Алиоски во Ал-Ахли?

0
Саудискиот клуб Ал-Ахли, кој се врати во елитата, тргна во голема офанзива за реновирање на...

Ал-Наср испрати понуда и за Садио Мане

0
Саудискиот клуб Ал-Наср продолжува со понуди за најистакнатите ѕвезди на европскиот фудбал. Најновата е за...

Академија Пандев официјално се ребрендираше и стана АП Брера Струмица

0
Фудбалскиот клуб Академија Пандев го комплетира процесот на ребрендирање. Откако ги исполни сите услови кон...

Јувентус сам себе се казнува, се чека УЕФА да прифати

0
Најголемиот италијански клуб Јувентус е подготвен да се откаже од настапите во Европа. Поради одземените...

Нема криза кај Баерн, остварена е рекордна заработка

0
На редовното Собрание на најмоќниот германски клуб ќе биде обелоденета заработката од претходната фискална година, која е таква што ќе го засени резултатскиот...

Перез работи на потенцијални засилувања, одвоени 200 млн евра

0
Фудбалскиот клуб Реал Мадрид напорно работи на засилувања пред сезоната 2023/24. Иако тимот се бори за трофеи во Лигата на шампионите и во...

ФИФА го казни Келн со 50 илјади евра и забрана за...

0
ФИФА му забрани на фудбалскиот клуб Келн да доведува играчи во следните два трансфер периоди...

Челзи има нето долг од 121,3 милиони фунти

0
За фискалната 2021/22 година, фудбалскиот клуб Челзи има нето долг од 121,3 милиони фунти. Од клубот појаснија дека долгот е поради „вонредни трошоци...