fbpx

таг: Кит

Бел кит залута во Сена

0
Бел кит залута во реката Сена во северна Франција, соопштија властите, апелирајќи до луѓето да не му приоѓаат за да не го вознемируваат....

Уште еден кит виден во река во Франција

0
Кит долг 10 метри е виден во реката Сена во Франција, близу Ла Манш, само еден месец откако смртно заболен кит-убиец угина во...