таг: кампања

ЕП започна кампања за поттикнување на излезноста на Евроизборите

0
Европскиот парламент од денеска започнува кампања за поттикнување на граѓаните на ЕУ да учествуваат на Евроизборите закажани за од 6 до 9 јуни...

Украинско МНР: Одржувањето „избори“ за претседател на Руската Федерација на привремено...

0
Тековната кампања во Руската Федерација за имитирање на претседателски избори, која руските власти ја спроведуваат во привремено окупираните делови на територијата на Донецката,...

(ВИДЕО) Гласање за Путин на „слободни, фер и демократски“ избори на...

0
Москва започна широка кампања со која им порача на жителите на окупираните делови на Украина да гласаат на претседателските избори во Русија. За...

Во март почнува камапања за рано откривање на ретките болести

0
Кампања за рано откривање на ретките болести во март ќе почнат Здружението „Живот со предизвици“ и Здружението на лекарите по општа и семејна...

Израелската војска ја проширува копнената операција

0
Израел ја засили својата воена кампања во Појасот Газа. Израелските сили соопштија дека во една од најинтензивните ноќи на бомбардирање досега...

Петтата сезона на Националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“ посветена на...

0
Петтата сезона на Национаната кампања посветена на ретките болести ќе биде посветена на здравствените работници, кои на лицата со ретки болести им се...

По жестоката кампања Бразил денеска избира претседател

0
По жестоката изборна кампања, Бразилците денеска излегуваат на гласање за да изберат нов претседател, а главни претседателски кандидати се актуелниот претседател,...

Франција утре гласа за претседател

0
Двете недели на интензивна предизборна кампања во периодот помеѓу двата круга на претседателските избори, кои се всушност...

За два дена се вакцинирани над 1.500 лица со прва и...

0
Во рамки на широката кампања за имунизација за заштита на ризичното население од тешка форма на Ковид-19, за два дена се вакцинирани над...

Косово ги прави последните подготовки во пресрет на гласањето в недела

0
Косово ја заврши својата 30-дневна кампања на кандидати за градоначалници пред локалните избори в недела. Централната изборна комисија, полицијата и обвинителството...