таг: Камион

Тела на 46 мигранти пронајдени во камион во Тексас

0
Најмалку 46 тела се пронајдени во приколка на напуштен камион на периферијата на Сан Антонио, Тексас. Advertisements ...

Голема железничка несреќа во Унгарија – воз удри во камион

0
Неколку луѓе загинаа, а неколку се повредени кога рано наутро камион удрил во воз во јужна Унгарија, соопшти полицијата. Несреќата се...

Германија: Пијан возач предизвика карамбол – оштетени се 31 возило, три...

0
Пијан возач на камион во Јужна Германија удрил во паркирани автомобили откако поминал на црвено...

Камион излетал од скопската обиколница

0
Камион вчера излетал од патот на скопската обиколница, во близина на клучката Радишани. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди,...