таг: камиони

Германска воена помош за Косово

0
Косово како поддршка од Германија доби пет воени камиони во вредност од околу...

По четири месеци во Џабалија пристигна хуманитарна помош

0
Израелската армија дозволи девет камиони со хуманитарна помош да влезат во северниот дел на Појасот Газа, вклучително и во Џабалија, во Беит Ханун...

Мексико: Најмалку 53 загинати во сообраќајна несреќа

0
Најмалку 53 мигранти загинаа во сообраќајна несреќа со два камиони во државата Чајапас во јужниот...

Протест на грчките камионџии на граничниот премин Евзони

0
Воведување временско ограничување за влез на камиони од Евзони, меѓу 7 и 19 часот, како и целосниот...

Тутунари: Не се исполнија ветувањата за цената на тутунот

0
Редица тактори и камиони со кутии полни со тутун. Ваква е сликата на речиси сите откупни места во прилепско.Тутунарите гневни и револтирани од...

Бугарија ќе почне со вакцинација против коронавирус на 27 декември

0
На 24 декември сите камиони со вакцини заминуваат од Белгија кон сите европски земји. Веројатно или на 25-ти навечер или...