fbpx

таг: како

Москва и Вашингтон ги отфрлија извештаите дека САД и понудиле на...

0
Кремљ денеска ги отфрли како „измама“ извештаите дека директорот на американската ЦИА Вилијам Барнс и...

„Боинг“ го произведе последниот „747“ авион

0
Илјадници работници на „Боинг“ од целиот свет, како и гости меѓу кои и холивудскиот глумец Џон Траволта, присуствуваа на „прошталната“ свеченост...

ВИДЕО/ Победа на Далас, после тешката повредата на Дончиќ

0
Далас Маверикс како гости го победија Феникс Санс со 99:95, а победата остана во сенка на повредата на голема ѕвезда Лука Дончиќ. Словенецот...

Овие чаеви го забрзуваат метаболизмот и помагаат при слабеење, велат нутриционистите

0
МЕТАБОЛИЗМОТ најлесно се објаснува како одредени хемиски реакции во телесните клетки кои ја претвораат храната во енергија. Имено, на човечкото тело оваа енергија...

Луѓето родени под овие знаци постојано живеат во минатото

0
НЕКОИ луѓе изгледаат како да живеат во минатото. За нив е карактеристично што постојано се каат за добрите, старите времиња, но претерувањето во...

Рама: Северна Македонија е под голем ризик да западне во национализам,...

0
Настапувајќи како еден од говорниците на панелот „Проширување на европските хоризонти“ во рамки на Светскиот економски форум...

Франција и Германија ја одбележуваат 60-годишнината од потпишувањето на Елисејскиот договор...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц, како и пратеници од двете земји денеска ќе имаат заеднички   дискусии во...

Премиерката на Нов Зеланд ја изненади нацијата, објавувајќи дека ќе поднесе...

0
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, глобално призната како лице на прогресивната политика, денеска ја изненади земјата објавувајќи дека за неколку недели...

Оваа билка лекува депресија, го брка стравот, ги смирува нервите

0
Кантарион или Богородична трева како што уште се нарекува меѓу народот, е многу ценета во природната медицина. Таа е најделотворна во лекувањето...

Бројот 13 не секаде е најнесреќниот број

0
Многумина чуле за бројките 666 и 13 како броеви кои значат лош предвесник, според познатите суеверни верувања. Но, во одредени делови на светот,...