таг: како

(ВИДЕО) Научниците можеби открија како е создадена првата клетка на планетава

0
Приказната за тоа како започнал животот на Земјата е онаа што научниците од секогаш биле желни детално да ја спознаат. Сега, тие можеби...

ПРОПАГАНДНАТА ВОЈНА И ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Најскапата операција во историјата на руските...

0
Која е целта на најновата руска пропагандна операција? Како се спроведуваат руските пропагандни операции? 1,5 милијарди долари...

ЕУ ја обвинува Русија за тешкотиите со кои се соочуваат европските...

0
Русија ја користи храната како оружје и е виновна за ниските цени на земјоделските производи во ЕУ, изјави денеска белгискиот министер за земјоделство...

Граф: Кога Русија ќе ги повлече своите трупи тогаш ќе прекине...

0
Како дел од новиот пакет воена помош во вкупна вредност од 1,13 милијарди евра, Германија треба да и обезбеди на Украина 18 оклопни...

Месечен хороскоп за март 2024: Кој ќе доживее емотивен ролеркостер, а...

0
Како што започнува пролетта, космичките енергии носат промени и трансформација на сите хороскопски знаци во март 2024 година. Исто како што сонцето ја...

Што треба да знаете пред да земете миленик?

0
реклама Како го замислувате вашиот живот во наредните петнаесетина години? Можеби ова прашање ви...

Дали го знаете точното име на принцот Хари и неговите деца?...

0
реклама Сите го знаат како принцот Хари, војводата од Сасекс. Во последните години тој...

Руската пропаганда шири апсурдни фалсификати по разрешувањето на Залужни

0
По разрешувањето на Валериј Залужни како врховен командант на вооружените сили на Украина и назначувањето на Олександр Сирскиј на негово место, руската пропаганда...

Агелер им се заблагодари на граѓаните и институциите на земјава што...

0
Северна Македонија ги потврди своите вредности како лојална земја членка на Алијансата. Таа е четвртата земја која по број на жители и помогна...

Зошто дискредитирани познати Американци стануваат пропагандисти на Путин и Хитлер

0
Зошто дискредитираните Американци како Стивен Сигал, Скот Ритер, Такер Карлсон, Оливер Стоун, како и „Аксис Сали“, Фред В. Калтенбах пред нив, се впуштаат...