fbpx

таг: кабинетот

Русија мора да стави крај на агресијата, вели Макрон

0
Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон објави соопштение, во кое се вели дека во повикот...

Почнуваат преговорите меѓу Москва и Киев

0
Според Кабинетот на претседателот на Украина, украинската делегација ја сочинуваат, меѓу другите, министерот за одбрана...

Унгарија ги олеснува рестриктивните мерки

0
Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека очекува повторно отворање на терасите во рестораните...

Јанша одбива да го коментира „нон-пејперот“ за Западен Балкан

0
„До ново известување, Кабинетот на премиерот на Република Словенија нема да коментира на темата за таканаречениот нон-пејпер...

ФОТО | Шефот на кабинетот на Шилегов сподели убава вест: Никола...

0
Шефот на кабинетот на актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов, сподели убава вест на социјалните медиуми. Неодамна, преку фотографии на социјалните...

Стапи во сила Договорот за забрана на нуклеарното оружје

0
Портпаролот на Кабинетот на генералниот секретар на Обединетите нации, Стефан Дујариќ, соопшти дека стапи во сила Договорот за забрана на нуклеарното оружје (TPNW),...

Клајн: Нема да се ограничиме на само на санкции во одговорот...

0
Рон Клајн, шеф на кабинетот на новоизбраниот претседател Џо Бајден, синоќа изјави дека во одговор на сериозните кибер напади врз...