таг: итна

Британскиот суд ја прифати жалбата на Џулијан Асанж, одложена е екстрадицијата...

0
Џулијан Асанж ја одбрани заканата за итна екстрадиција во Соединетите држави за да му се суди по обвиненијата поради кои може да го...

САД испраќаат итна воена помош од 300 милиони долари за Украина

0
Американскиот претседател Џо Бајден нареди итна воена помош од 300 милиони долари за Украина во момент Конгресот продолжува да блокира многу поголем пакет...

ОСНА: Веќе четири дена не можеме да доставиме витална хуманитарна помош...

0
Агенцијата на Обедеинтетите нации за итна помош -OCHA синоќа соопшти дека хуманитарните агенции со денови не можат да ја достават итно потребната помош...

ОН: Стотици илјади луѓе имаат потреба од итна помош по разорните...

0
Стотици илјади луѓе имаат потреба од итна помош по разорните поплави во Либија, соопшти Канцеларијата на ОН за координација на хуманитарни...

Европарламентот иницира укинување на имунитетот на двајца пратеници во врска со...

0
Претседателката на Европскиот парламент, Роберта Мецола започна итна постапка за одземање на пратеничкиот имунитет на...

Мајмунски сипаници – „Вирусот се однесува на необичен начин“, алармиран Комитетот...

0
СЗО ќе процени дали се работи за здравствена итна состојба, „Вирусот се однесува на необичен начин. Експертскиот тим е свикан на...

Европската комисија бара итна забрана за летови од Јужна Африка поради...

0
Европската комисија (ЕК) ќе побара итна забрана на летови од регионот на Јужна Африка откако беше откриен нов сој на коронавирусот. ...

ЗАГРИЖУВАЧКА ВЕСТ ОД СЗО: Опасност од појава на поопасни видови на...

0
Комитетот за итна помош за Ковид-19 при Светската здравствена организација (СЗО) ја предупреди меѓународната заедница дека најверојатно ќе се појават и ќе се...

Турција ја одобри руската вакцина „Спутник V“

0
Турција издаде дозвола за итна употреба на руската вакцина „Спутник V“ против коронавирусот, соопшти денеска турската Агенција за лекови и медицински производи. ...

Туристичките работници од Охрид и Струга очекуваат итна помош од државата

0
Без итна државна помош преку петтиот сет мерки за помош на туристичко – угостителскиот сектор, дел од вработените ќе останат без работа, предупредуваат...