fbpx

таг: италијанскиот

Симоне Инзаги позитивен на коронавирус

0
Тренерот на италијанскиот фудбалски шампион Интер, Симоне Инзаги е позитивен на коронавирусот и веднаш бил ставен во самоизолација, објавија италијанските медиуми. Следна...

Еден месец по третата доза: Фудбалерот на Јувентус позитивен на коронавирус

0
Италијанскиот фудбалски прволигаш Јувентус соопшти денеска дека искусниот 37-гoдишен дефанзивец Џорџо Кјелини е позитивен на коронавирус и се наоѓа во домашна изолација. ...

Наполи со прва информација за повредата на Елиф Елмас

0
Италијанскиот фудбалски тим на Наполи претрпе шок на домашен терен од Емполи и со бизарен гол загуби со резултат 0:1, но тоа не...

Венеција му откина бодови на Јувентус

0
Во 17. коло од Серија А, италијанскиот фудбалски гигант Јувентус ремизираше 1:1 на гостувањето кај Венеција. Гостите беа подобар ривал во првото...

Контроверзниот Фереро уапсен од полицијата поради финансиски криминал

0
Масимо Фереро со години наназад е контроверзна личност во италијанскиот фудбал, а бидејќи е надалеку познат како претседател на Сампдорија, попладнево стана топ...

Кјелини се вакцинираше со трета доза и повика да се следи...

0
Капитенот на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус, Џорџо Кјелини, објави дека примил и трета вакцина против коронавирус, таканаречена „бустер“ доза, пренесуваат денеска локалните медиуми....

Наполи со Елмас го растури Лацио

0
Италијанскиот фудбалски клуб Наполи одигра одличен меч против и оствари убедлива победа од 4-0. Серијата ја отвори Зиелински уште во седмата минута...

Аталанта го шокира Јувентус во Торино

0
Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус го доживеа петтиот пораз оваа сезона во Серија А, откако Аталанта му зададе уште еден удар на тимот на...

Google и Apple се казнети во Италија поради податоците што ги...

0
Италијанскиот регулатор за конкуренција им изрече казни од 10 милиони евра на Google и Apple за „агресивни практики“ поврзани со комерцијална употреба на...

Google и Apple се казнети во Италија поради податоците што ги...

0
Италијанскиот регулатор за конкуренција им изрече казни од 10 милиони евра на Google и Apple за „агресивни практики“ поврзани со комерцијална употреба на...