таг: истрелани

Најмалку 10 ракети се истрелани од Либан кон северен Израел, соопшти...

0
Најмалку 10 ракети се истрелани денеска од Либан кон северен Израел, соопшти израелската армија. Девет ракети биле пресретнати од системот за противвоздушна...