fbpx

таг: истражување

СЗО со список од 25 експерти кои ќе го истражуваат потеклото...

0
Светската здравствена организација објави дека избрала 25 експерти за повторно истражување на потеклото на коронавирусот,...

Жените се посреќни кога имаат помлад партнер! А ова е идеалната...

0
Интересно истражување … Жените кои излегуваат со мажи кои се значително помлади од нив, обично се посреќни и изгледаат посреќни од жените...

Ни се закануваат уште поголеми поплави – НАСА предупредува на феномен...

0
Според новото истражување, за десет години ќе започнат поплави, кои ќе доаѓаат периодично секој месец или почесто, во зависност од положбата на Месечината,...

Страшно предупредување: „Епсилон“ сојот на коронавирусот може да биде отпорен на...

0
Новото истражување на научниците покажа дека вакцините против коронавирусот може да бидат неефикасни во однос на најновиот вирус „Епсилон“, кој се појави во...

Тим научници го продолжиле животот на глувците за 23%: Истиот метод...

0
Веста за новото истражување во кое научниците го продолжија животниот век на лабораториските глувци за 23 проценти со помош на специјални протеини,...

Анкета: За СНС би гласале 41,1 отсто, а за ССП 32,9,...

0
Според мајското истражување на опозициската Партија за слобода и правда (ССП), доколку изборите во Србија се одржат денеска, одзивот би изнесувал 69,1 отсто,...

Имунитетот на корона кај оние кои преживеале КОВИД-19 и биле вакцинирани...

0
Резултатите од новото истражување покажуваат дека имунитетот кон коронавирусот трае најмалку една година, а по вакцинацијата, можеби цел живот. Вакцинираните лица кои...

Американско истражување: Луѓето што прележале ковид со благи симптоми развиваат траен...

0
Истражување спроведено од Медицинскиот факултет при Унверзитетот во Вашингтон покажува дека луѓето што ќе се опорават од блага инфекција на Ковид-19 со месеци...

Астра Зенека и Фајзер ефикасно штитат од индиската мутација на корона...

0
Најновото истражување на Здравствениот институт на Англија покажа дека вакцините на компаниите Фајзер и Астра Зенека се ефикасни во заштитата на луѓето од...

Британско истражување: „Фајзер“ и „Астразенека“ ефикасно штитат од индиската и британската...

0
Најново истражување на Здравствениот институт на Англија покажало дека вакцините на компаниите „Фајзер“ и „АстраЗенека“ се ефикасни во заштитата на луѓето од индиската...