таг: истрагата

САД ја отфрлија можноста Меѓународниот кривичен суд да го истражува Израел

0
Белата куќа синоќа соопшти дека е против истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) за акциите на Израел во Појасот Газа, јави ДПА. ...

Вучиќ најави обвинение против Милан Радојчиќ

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека по завршувањето на истрагата српските власти ќе...

„Гардијан“: Електронската „vape“ цигара содржи никотин

0
Истрагата на лондонскиот дневен весник „Гардијан“ откри дека електронските цигари, т.н „vape“, кои се продаваат на платформата „Амазон“ како „без никотин“ ја содржат...

„ВАГНЕР“ остана без раководството и сега најавува одмазда

0
Според руските медиуми, истрагата се фокусира на подметната експлозивна направа во авионот. Според британските разузнавачки служби пак, најверојатно зад соборувањето на...

Нови обвинувања против Трамп за случајот со задржување доверливи документи

0
Американскиот специјален обвинител ја прошири истрагата против поранешниот претседател Доналд Трамп за да...

ФБИ заклучи дека Алек Болдвин го повлекол чкрапалото на сетот на...

0
Истрагата на ФБИ покажа дека Алек Болдвин навистина го повлекол орозот на пиштолот со кој...

Сагата нема крај: Ѓоковиќ сега се соочува со затворска казна до...

0
Австралиската влада ја проширила истрагата против Новак Ѓоковиќ, откако српскиот тенисер ноќеска во долгото соопштение објавено на социјалните мрежи призна дека заразен со...

Затворена истрагата против Камил Глик – ФИФА не најде докази за...

0
Светската фудбалска асоцијација ја затвори истрагата против полскиот дефанзивец Камил Глик. Англија минатиот месец го обвини 33-годишниот фудбалер дека користел расистички фрази...

„Во таа соба убиваа луѓе и ги сечеа на парчиња“: Светот...

0
– Истрагата спроведена од Министерството за внатрешни работи против групата на Вељко Беливук е незабележана поради различните злосторства извршени од тие лица и...

Кралот Хуан Карлос: животот во шпанскиот дворец го замени со луксузна...

0
Во тек на истрагата на финансиски скандал поранешниот шпански крал Хуан Карлос уште во август минатата година ја напушти Шпанија и започна...