fbpx

таг: историја

Баделки дојдоа до првиот триумф во регионалната ВАБА лига

0
Кошаркарките на Бадел испишаа историја за македонската женска кошарка во регионалната ВАБА лига, откако вечерва успеаја да стигнат до прва победа во ова...

Големи пожари во Европа, Африка и Америка

0
Како ретко кога во својата историја светот во ист миг е зафатена од повеќе пожари. Ова се драматични слики од вселената објавени од...

Со 319 Тb/s, Јапонците поставија нов рекорд за оптички пренос на...

0
Нова технологија развиена од јапонски инженери испишува нова историја кога станува збор за брзина на пренос на...

Поддржувачите на Трамп во Конгресот прават напори за поништување на изборите

0
Американскиот Конгрес денеска испишува историја. Ова е првпат во својата модерна историја законодавното тело на САД да дискутира за поништување на резултати...