таг: Историјата

Бајден: Се кандидирам затоа што Трамп и републиканците сакаат да ја...

0
Џо Бајден (80), најстариот американски претседател во историјата на земјата, вчера изјави дека...

Дваесет и две години од терористичките напади врз САД

0
Дваесет и две години од најразорните терористички напади во историјата, во кои загинаа...

Индиското вселенско летало „Чандрајан 3“ пред историски подвиг – денеска треба...

0
Индија е на пат да влезе во историјата со тоа што...

Ман. Сити брка историски момент и влез во самиот крем на...

0
Bторото финале во историјата за „граѓаните“ може експресно да им донесе историски момент и влез...

Фантастичен јубилеј за Бонучи во дресот на “Старата Дама”

0
Леонардо Бонучи се запиша во историјата на Јувентус со вчерашниот настап за „старата дама“ против...

Историја, 3 италијански клубови победија на првите натпревари од плејофoт

0
За прв пат во историјата, три италијански клубови победија на првите натпревари од плејоф фаза во фудбалската...

Атанасовска со историски успех за скијањето во Македонија!

0
Младата македонска скијачка Атанасовска оствари најдобар резултат во историјата на македонското женско скијање и тоа во својата...

Нетанјаху објави дека постигнал договор за формирање нова израелска влада

0
Бенјамин Нетанјаху, најдолговечниот премиер во историјата на Израел, објави дека постигнал договор за формирање нова...

Рекордите што ги урна Лионел Меси на СП во Катар

0
Аргентина стана светски шампион по третпат во историјата. Тоа беше на крилата на Лионел Меси, кој собори голем број рекорди во Катар. Тој...

Димитрис Итудис стана дел од историјата на Евро Лигата

0
Познатиот тренер, Димитрис Итудис стана дел од историјата на Евро Лигата. Advertisements ...