таг: испраќа

Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

0
Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина, изјави германскиот канцелар Олаф Шолц, додека Киев...

Швајцарија и забрани на Германија да испраќа швајцарска муниција во Украина

0
Швајцарските власти и забранија на Германија да испраќа муниција произведена во Швајцарија во Украина. Забраната за таа помош за Украина...

Русија ги зајакнува силите во окупираниот Керсон со илјадници војници

0
Русија испраќа илјадници неодамна мобилизирани војници за да ја засили одбраната на јужниот регион Керсон,...

Британија праќа воени експерти во БиХ за спротивставување на руско влијание

0
Велика Британија испраќа воени експерти во Босна и Херцеговина (БиХ) за спротивставување на руското влијание, за зајакнување на Мисијата на НАТО...

Путин до Макрон – Престанете да испраќате оружје во Украина

0
Западот треба да престане да испраќа оружје во Украина, му рекол рускиот претседател Владимир Путин на неговиот француски колега Емануел Макрон...

Велика Британија ќе испрати експерти за воени злосторства во Украина

0
Велика Британија соопшти денеска дека испраќа експерти да и помогнат на Украина во собирањето докази...

Русија продолжува да испраќа војници кон украинската граница, соопшти Пентагон

0
Во изминатите 24 часа Русија продолжи да испраќа дополнителни војници на украинско-белоруската граница, соопшти Пентагон. Белата куќа вчера соопшти оти...