таг: исплата

Почнува исплатата на јунските пензии

0
Од денска започнува етапната исплата на јунските пензии. Пензиите како што соопшти Министерството за труд и социјална...

Од утре почнува етапната исплата на пензиите

0
Oд утре почнува етапната исплата на априлските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со...

Пензионерите ќе ги добијат пензиите пред празниците, од понеделник почнува етапната...

0
Oд понеделник – 26 април почнува етапната исплата на априлските пензии. Министерството за труд и социјална политика...

МТСП: Од понеделник почнува етапната исплата на мартовските пензии

0
Oд понеделник, 29 март, почнува етапната исплата на мартовските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме...

Од утре почнува етапната исплата на февруарските пензии

0
Oд утре почнува етапната исплата на февруарските  пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите...

Владата ја стави на маса идејата да нема субвенции за платите...

0
Мерката државна помош за исплата на плати, Владата планира да ја замени со бескаматни кредити за компаниите. Наместо субвенција од 14.500 до 21.770...

Почнува исплата на јануарските пензии

0
Oд денеска почнува етапната исплата на јануарските пензии  со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

0
Oд утре почнува етапната исплата на јануарските пензии, информираат од Министерството за труд и социјална политика. ОД...

Северозападна комора на Македонија: Исплатата на минимална плати да продолжи до...

0
Субвенциите за исплата на плати од 14.500 денари да продолжат до месец март, да се зголеми фондот...