таг: исламистички

Дванаесет загинати во напад на милитанти врз хотел во Сомалија

0
Најмалку дванаесет лица се убиени во напад на исламистички милитанти врз хотел во сомалиската престолнина Могадишу, потврди денеска официјален претставник, додека...