таг: искористи

Израел првпат ја употреби морската верзија на системот за воздушна одбрана...

0
Израел по првпат ја искористи морската верзија на својот систем за противвоздушна одбрана Железна купола, соборувајќи беспилотно летало над Црвеното Море. Беспилотното...

Пентагон разгледува испраќање помош за Украина без одобрение од Конгресот

0
Пентагон размислува дали да го искористи последниот преостанат извор на финансирање што го има за воена помош за поддршка на воените напори на...

НАТО го повика Иран да изврши влијание врз бунтовниците Хути

0
НАТО денеска соопшти дека Иран мора да го искористи своето влијание за да ги контролира јеменските бунтовници Хути, кои се поддржани, снабдувани и...

„Ова е ментална болест!“ – Ердоган ѝ удри шлаканица на Америка,...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го искористи говорот за човекови права за да...

Калин Ивановски го искористи домашниот терен и дојде до трофејот

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го искористи домашниот терен и совладувајќи го Саша Гуејмард Вајенбург...

“Црвени Ѓаволи” чекаат на одлуката на Барселона за Ансу Фати

0
Манчестер Јунајтед ќе се обиде да ја искористи ситуацијата од незадоволството поради малата минутажа на...

Челси тргнува во финална акција за Обамејанг и за Де Јонг

0
Челси ќе направи обид да ги искористи сериозните финансиски проблеми на Барселона и да ги „грабне“ Пјер-Емерик...

Четири хороскопски знаци кои можат да ги убедат луѓето во сè

0
Некој може да го искористи фактот дека лесно ги убедува луѓето, но подлабоко гледано многу е корисно да се биде уверлив. Иако оваа...

ФМП Академија сигурен против Кожув

0
Екипата на Академија ФМП го искористи домашниот терен и со убедлива победа над Кожув од 92-64 остана во игра за едно од местата...

Ливерпул сигурен, кикс на Арсенал и Лестер

0
Ливерпул го искористи киксот на лидерот и првак Манчестер сити за да се доближи на девет бода со меч помалку од „граѓаните“ во...