таг: исклучок

Орхидеите можат да цветаат преку цела година, само морате да ги...

0
Правилото без исклучок е дека орхидејата треба да се негува во фазата на цветање и одмор, а во останатите месеци да се применуваат...

Прв Самит на Европската политичка заедница, не дојдоа само Путин и...

0
Сите европски лидери, со исклучок на Путин и Лукашенко, седнаа на заедничка маса во Прага. Таму се одржува првиот Самит на...

Карантинот во Грција продолжен до 18 јануари, се отвораат само основните...

0
Со исклучок на градинките, забавиштата и основните училиштата, кои се отвораат во понеделник, актуелните рестриктивни мерки во Грција, односно карантинот и полицискиот час...