таг: Исак

Претседателот на Израел му го довери мандатот на Нетанјаху за формирање...

0
Израелскиот претседател Исак Херцог денеска официјално му го довери мандатот за формирање на новата 37-ма израелска влада на лидерот на...

Исак Херцог избран за претседател на Израел

0
Политичарот Исак Херцог е избран за претседател на Израел, кој главно претставува церемонијална позиција наменета да служи...

Со помош на липосукциска исхрана: Ѕвездата на „Гранд“, Исак Шабановиќ, за...

0
Младиот пејач Исак Шабановиќ преку ноќ стана ѕвезда откако го покажа својот неверојатен вокал и харизма во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“....

Синот на Дидие Дрогба најде клуб во Италија

0
Исак Дрогба, синот на Дидие, кариерата ќе ја продолжи во Италија. Исак е роден во...