таг: Ирската

(ВИДЕО) Боно и „Ју-ту“ му оддадоа почит на Навални

0
Предводникот на ирската поп-рок група „Ју-ту“ – Боно го скандираше името на Алексеј Навални со публиката на концертот во Лас Вегас, САД. ...

„Ireland <3 Sinead“: Последно збогум до починатата Шинејд О’Конор

0
реклама Ирската пејачка и музичарка Шинејд О’Конор денеска ќе биде погребана во ирскиот приморски...

Почина славната пејачка, Шинед О’Конор

0
Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина на 56-годишна возраст. Нејзината смрт е потврдена од...

Почина ирската пејачка и музичар Шинејд О’Конор

0
реклама Ирската пејачка Шинејд О’Конор почина на 56-годишна возраст, пренесува „Ајриш тајмс“. Познатата...

Почна истрага против Фејсбук: Oбјавени личните податоци на околу 533 милиони...

0
Ирската комисија за заштита на податоци (ДПЦ) денеска соопшти дека почнала истрага против компанијата Фејсбук, откако беа објавени личните податоци на околу 533...

Познатата авиокомпанија Рајнер со голем финансиски пад – во 2021 со...

0
Ирската авиокомпанија Рајнер денеска соопшти дека тековната фискална година ќе биде „најпредизвикувачка“ во нејзината 35-годишна историја и ќе има голем финансиски пад, бидејќи...

Ирската економија очекува раст и покрај пандемијата на Ковид-19

0
Ирската економија оваа година ќе забележи раст од 3,4 отсто и покрај пандемијата на коронавирусот, процени Институтот за економски и социјални истражувања (ЕСРИ)....