таг: Ирачките

Ирачките безбедносни сили убиле припадник на Исламската држава во Сирија

0
Ирачките безбедносни сили во Сирија убиле висок припадник на Исламската држава, одговорен за нападите врз ирачките владини сили, соопшти денеска ирачката служба за...

Уапсени организаторите на атентатот на пазарот во Багдад пред Курбан Бајрам

0
Ирачките власти соопштија дека успеале да ги уапсат одговорните за нападот што усмрти повеќе од 30 лица на пазар во Багдад минатиот понеделник,...