fbpx

таг: Инциденцата

Д-р Мехмедовиќ: Нека останат маските уште некое време, да не ја...

0
Се уште е висока инциденцата кај оние кои се одговри за трансмисија на вирусот во затворени простории, а тоа се повозрасните лица, се...

Премиер лига: Рекордни 103 позитивни тестови на коронавирус за една недела

0
Инциденцата на коронавирус меѓу членовите на клубовите од Премиер лигата достигна рекордно ниво. Во текот на неделата од 20 до 26 декември се...