fbpx

таг: инцидент

(ВИДЕО) Граѓани го гаѓаа Петков со снежни топки

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков доживеа инцидент на одбележувањето на националниот празник по повод ослободувањето на...

ВИДЕО/Тежок инцидент во Англија, навивач удри противнички фудбалер

0
Тежок инцидент се случи во натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Лестер, кога еден навивач влезе на теренот...

Би-Би-Си: На Болдвин му рекле дека пиштолот е безбеден

0
Во фаталниот инцидент за време на сетот, Болдвин ја застрела директорката на фотографија, Халина Хачинс, која им подлегна на повредите, а ранет беше и...

ВИДЕО: Aвтомобил влетал меѓу луѓе на плоштадот „Скендербег“

0
Сериозен инцидент се случил на плошдатот „Скендербег“ во Тирана. Непознато лице ги пробило бариерите, и со автомобилот влегло на плоштадот, при што ги...

Амбасадорката на САД во Албанија по инцидентот во Елбасан побара спроведување...

0
По вооружениот инцидент кој попладнево се случи во албанскиот град Елбасан, при што беше убиен активист на владејачката Социјалистичка партија, реагираше амерканската амбасадорка...

Вознемирувачко видео од Гана: Ги тепаа судиите додека не протече крв

0
Скандалозен инцидент беше виден во втората ганска лига. Натпреварот помеѓу Ваманафо Ројалс и Бофоаква Тано...

Невиден инцидент во програма во живо: Гола жена влета во студиото...

0
Голем инцидент се случи на 19 март за време на снимањето на емисијата Acces Direct на романската телевизија А1, кога водителката Мирела Вајда...

Протестот на студентите во Атина заврши со инцидент

0
Со мал, изолиран инцидент заврши протестот на студентите во Атина, кога група од 20-ина лица, пред грчкиот Парламент фрлија предмети по полицијата, која...

Поп завршил со лопата во глава!

0
Несекојдневен инцидент се случил во албанскиот град Лежа, каде градежен работник физички го нападнал локалниот православен свештеник Кочо Капедани (80). Освен на...

ВИДЕО: Синот на Турам плукна фудбалер, да беше обратно ќе зборувавме...

0
Голем инцидент го одбележа натпреварот помеѓу Борусија Менхенгладбах и Хофенхајм во германската Бундеслига. Во центарот на вниманието се најде синот...