fbpx

таг: информира

Црн ден за 20 семејства – најмладиот починат имал 43 години,...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.604 тестови, а регистрирани...

Повторно над 2.000 заразени: Битката со Ковид-19 ја загубија 11 пациенти

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.010 тестови, а регистрирани...

Регистрирани 766 новозаболени од ковид 19, починале 15 лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.748 тестови, а регистрирани...

Нови 1.882 позитивни случаи на коронавирус во земјава, починаа 7 лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.123 тестови, а регистрирани...

Вкупно 10 лица од кои еден од нив е странец починале...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.165 тестови, а регистрирани...

Бројот на активни случаи надмина девет илјади, повеќе од половината се...

0
Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани нови 1.171 случај на Ковид-19. Најмноги нови позитивни има во Скопје...

МЗ: Детектиран Омикрон кај 33 пациенти, кај тројца детектиран и флурон

0
Министерството за здравство ја информира јавноста дека во лабораторијата за вирусологија на Институтот за јавно здравје се направени анализи за детекција на сојот...

Нови 1.375 ковид-позитивни, вкупно четворица починаа, досега 8.000 болни ја загубија...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.188 тестирања, а регистрирани...

Повторно многу високи бројки: Вкупно 15 починати, а меѓу нив и...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.483 тестирања, а регистрирани...

Уште 6 лица починаа од ковид-19, нови 242 заразени од 3.561...

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.561 тестирања, а регистрирани...