fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: информира

Од ковид-19 починаа две лица од Тетово на возраст од 31...

0
Министерството за здравство информира дека од компликации од ковид-19 починале две лица од Тетово на 31 и 70 годишна возраст. Починале во болнички...

Пристигна лекот Калидеко за пациентите со цистична фиброза

0
Министерството за здравство информира дека на Клиниката за детски болести е дистрибуиран лекот Калидеко, терапија за пациентите со цистична фиброза кои се носители...

МЗ: Од 416.614 вакцинирани граѓани со две дози 167 се заразиле...

0
Министерството за здравство информира дека заклучно со 5 август, од 416.614 лица вакцинирани со две дози на вакцина против Ковид 19, 167 лица...

Алма М повлекува неколку серии сладоледи од пазарот

0
Компанијата Алма М ги информира потрошувачите дека повлекува од продажба дел од производите. Advertisements Соопштението го...

Нови 37 случаи на ковид-19, нема починати

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се...

72 новозаразени со ковид -19, нема починати, активни се 588 случаи

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани се...

ХРВАТСКА: Поради поголемо присуство на пестицид, повлечени некои сладоледи и овошни...

0
Хрватското Министерство за земјоделство информира дека  млечните производи од Дукат Загреб ги повлекува од продажба, односно два овошни јогурти, црна рибизла и портокал-цимер,...

Нови 24 случаи на заболени со ковид-19, нема починати лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4 133 тестирања, а регистрирани...

Вакцинација во домашни услови, од понеделник почнува закажување

0
Министерството за здравство ја информира јавноста дека од понеделник граѓаните кои поради здравствени причини не се во можност да дојдат на вакцинален пункт...

И денеска нема починати, 19 позитивни, од кои 8 во Скопје

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.667 тестирања, а регистрирани се 19...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави