таг: инфектолог

Фаучи: омикрон сојот на коронавирусот го пустоши светот

0
Ентони Фаучи, американски инфектолог и советник за пандемија во Белата куќа, изјави дека омикрон сојот...

Фаучи: Првите извештаи за омикрон покажуваат дека е помалку опасен од...

0
Д-р Ентони Фаучи, инфектолог и главен советник на американскиот претседател за пандемијата, изјави дека иако...

Cлoвeнeчкиот инфeктoлoг Трампуж: Вpeме e зa зaocтpyвaњe, a нe зa олабавување...

0
Словенечкиот инфектолог Андреј Трампуж, кој работи во берлинската клиника „Шарити“, во разговор за Словенечката телевизија вели дека поради опасноста од ширење на новите...

Во Албанија потврдена мутација на коронавирусот

0
Познатиот албански инфектолог и заменик директор на Институт за јавно здравје, Дритан Улќинаку, потврди дека во земјата циркулира мутација на коронавирус, но оти...