таг: инфективната

На Инфективната клиника почина 20-годишна девојка од грип

0
На Инфективната Клиника во Скопје почина 20-годишна девојка како последица на грип. Како што пренесуваат медиумите, девојката имала коморбитети и не била...

Стевановиќ: Пациентите масовно се лекуваат дома, невозможно е во домашни услови...

0
Директорката на Инфективната болница д-р Милена Стевановиќ предупредува дека особено во четвртиот бран пациентите масовно се лекуваат во домашни услови и тоа им...

Инфективна клиника и ГОБ „8 Септември“ остануваат ковид центри

0
Во Скопје само Инфективната клиника и ГОБ„8 Септември“ остануваат како ковид центрите за лекување на болните од корона вирус. по есенско зимскиот бран...

Стевановиќ: Британскиот сој е многу пострашен и буквално ги брише белите...

0
Директорката на Инфективната клиника, Милена Стевановиќ во интервју за Канал 5 вечерва рече дека белиот мантил не смее да работи под притисок и...

Се вакцинираше меѓу првите: Доктор од Инфективната клиника во Тирана позитивен...

0
Докторот од Инфективната клиника П’лумб Пиперо е позитивен на Ковид-19, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, на докторот вчера му...

98-годишниот дедо Киро од Демир Капија излекуван од ковид-19 ја напушти...

0
По дваесет дена лекување, инфективната Клиника денеска ја напушти еден од најстарите пациенти досега излечен од Ковид 19 – 98 годишниот Киро Ристов...