таг: Интернет

Со пристап до интернет 98,6 проценти од домаќинствата

0
реклама Пристап до интернет во домаќинствата имаат 98,6 проценти од анкетираните во Испитувањето на јавното...

„Спотифај“ ја поскапува претплатата за повеќе од 200 милиони корисници

0
Познатата интернет платформа за слушање музика, „Спотифај“, одлучи да ги зголеми цените на претплатата за повеќе од 200 милиони корисници во категоријата „Премиум“....

Дали има нова сорта на мачки за која се шушка на...

0
реклама Со денови на интернет кружат слики од мачка за која се тврди дека е...

Најголемата интернет ѕвезда одби да го запознае Дрејк: „Не знам кој...

0
Најголемата интернет ѕвезда денес, 20-годипниот Хасбула Магомедов, одби да се сретне со популарниот рапер Дрејк затоа што распоредот наводно му бил презафатен, пренесува...

Пронајден уште еден напуштен „бетмобил“

0
На интернет се појавија неколку слики од напуштен „Бетмен-автомобил“, среде поле, наводно – во околијата на Далас, Тексас, САД. Од каде...

Starlink веќе е достапен и во Македонија

0
Сателитскиот интернет „Старлинк“ управуван од компанијата „СпејсИкс“ отсега е достапен и во Македонија. Оваа информација ја соопшти компанијата на Твитер каде...

Денеска се гаси „Интернет експлорер”

0
„Мајкрософт” ја исклучува својата програма „Интернет експлорер” по 27 години. Од денеска, „Мајкрософт” ќе престане...

Продолжуваат преговорите меѓу Украина и Русија

0
Мировните преговори меѓу Украина и Русија ќе продолжат денеска преку интернет, најави вчера шефот на...

Веб-страниците на украинските владини агенции повторно погодени од сајбер напади

0
Неколку интернет страници на украинската влада и веб-страниците на некои украински банки беа офлајн на...

Проговори човекот кој ја направи големата маса на Путин – „Горд...

0
Интернет корисниците веќе со денови се шегуваат за белата маса, долга шест метри, на која седнаа рускиот претседател Владимир Путин и неговиот колега...