таг: Интернет

Дали има нова сорта на мачки за која се шушка на...

0
реклама Со денови на интернет кружат слики од мачка за која се тврди дека е...

Најголемата интернет ѕвезда одби да го запознае Дрејк: „Не знам кој...

0
Најголемата интернет ѕвезда денес, 20-годипниот Хасбула Магомедов, одби да се сретне со популарниот рапер Дрејк затоа што распоредот наводно му бил презафатен, пренесува...

Пронајден уште еден напуштен „бетмобил“

0
На интернет се појавија неколку слики од напуштен „Бетмен-автомобил“, среде поле, наводно – во околијата на Далас, Тексас, САД. Од каде...

Starlink веќе е достапен и во Македонија

0
Сателитскиот интернет „Старлинк“ управуван од компанијата „СпејсИкс“ отсега е достапен и во Македонија. Оваа информација ја соопшти компанијата на Твитер каде...

Денеска се гаси „Интернет експлорер”

0
„Мајкрософт” ја исклучува својата програма „Интернет експлорер” по 27 години. Од денеска, „Мајкрософт” ќе престане...

Продолжуваат преговорите меѓу Украина и Русија

0
Мировните преговори меѓу Украина и Русија ќе продолжат денеска преку интернет, најави вчера шефот на...

Веб-страниците на украинските владини агенции повторно погодени од сајбер напади

0
Неколку интернет страници на украинската влада и веб-страниците на некои украински банки беа офлајн на...

Проговори човекот кој ја направи големата маса на Путин – „Горд...

0
Интернет корисниците веќе со денови се шегуваат за белата маса, долга шест метри, на која седнаа рускиот претседател Владимир Путин и неговиот колега...

Хит рецепт на интернет: Корејски леб полнет со сирење или кашкавал...

0
Во последно време на интернет нема попопуларен рецепт од ова меко печиво чие топено сирење или кашкавал се развлекува – едноставно неодоливо. ...

Промена на конфигурациајата, причина за падот на услугите на Фејсбук

0
Фејсбук соопшти дека неговите услуги делумно се враќаат на интернет по шестчасовен прекин што ја...