fbpx

таг: интензивно

Италија ќе инсистира на полн капацитет на стадионот за дуелот со...

0
Фудбалскиот сојуз на Италија и Владата на оваа земја интензивно разговараат за враќање на полн капацитет на стадионите во завршницата од сезоната. ...

Крстевски: Со максимална борбеност против Шпанија

0
Македонската кошаркарска репрезентација интензивно се подготвува за претстојниот натпревар против светскиот првак Шпанија во рамки на воведното коло од мундијалските квалификации. Новиот...

Албанија е подготвена, ќе вакцинира по 60 лица во еден час

0
Албанија интензивно се подготвува за почеток на вакцинацијата против Ковид-19,со цел оваа активност да помине во најдобар ред. Премиерот Еди Рама и...

Ви го претставуваме виното КАБЕРНЕ СОВИЊОН 2019 (Cabernet Sauvignon 2019) од...

0
Ова вино има интензивно црвено-виолетова боја со избалансирана танинска структура. Нагласена нота на црвена пиперка и овошни ароми на цреша во позадина. Постојан...