таг: инспирација

Трагичниот живот на вистинскиот Могли: Дивото момче го одгледале волци, одел...

0
Инспирација за ликот на Могли од познатиот роман „Книгата на џунглата“ било момче по име Дина Саничар, а неговата животна приказна е трагична....

Светски ден на детето

0
Овој ден може да ни послужи сите нам како инспирација да ги промовираме, застапуваме и славиме правата на децата, така што...

Дневен хороскоп за 27 мај: Потребно е да се ангажирате повеќе...

0
Овен Немате инспирација да смислувате некои нови тактики како би ги завршиле работните обврски што поскоро. Се наоѓате на пола пат до...

ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за...

0
Елена Бубало е вистинска инспирација. По професија биохемиски инженер и професионална фитнес инструкторка како и основач на групни тренинзи „Total Body Workout...