таг: иницијатива

Литванија ќе помогне во финансирањето на чешкиот план за зајакнување на...

0
Литванија ќе влезе во чешката иницијатива за набавка на артилериска муниција за Украина, која е нападната од Русија повеќе од две години. ...

Формирано Граѓанското собрание на Европа: Европа не е цела ниту во...

0
КАТЕРИНА КОЛОЗОВА На иницијатива на Институтот Бергруен-Европa (или Berggruen Institute – Europe со седиште во Венеција, LINK: http://tinyurl.com/32ts9dva), во Гранада,...

По 30 години Сараево ќе добие споменик на Бошко и Адмира

0
реклама На иницијатива на поглаварот Срѓан Мандиќ, по претходен договор со семејството Исмиќ, на местото...

Француското претседателство завршува, нема информации за нов предлог за тргање на...

0
Француското претседателство со ЕУ што завршува денеска, нема нова иницијатива за тргање на бугарското вето...

Рама: Договорите потпишани денеска се опиплива реалност утре

0
На денешната иницијатива „Отворен Балкан“ во Тирана се потпишани 5 договори. Според албанскиот премиер Еди Рама, станува збор за договори за...

Италија против Аргентина во Наполи во чест на Марадона?!

0
Има иницијатива, а според информациите УЕФА и КОМЕНБОЛ ја разгледуваат можноста за супер интересен меч помеѓу Италија и Аргентина. Шампионот на Европа би...

Протест пред ЕВН на иницијативата „Доста е“

0
Граѓанската иницијатива „Доста е“ со нов протест реагираше за цената на струјата. Овојпат пред вратите на ЕВН...